Rychlotest Gluten Alarm IgA lepek

Rychlotest Gluten Alarm
 
Otestujte se na intoleranci lepku obsaženým v potravinách. Jedná Samodiagnostický rychlotest na detekci IgA protilátek proti tkáňové transglutamináze souvisejících s celiakií (intolerancí lepku) ze vzorku krve.

premenopauza

Můžeme doručit do:
6.10.2022
Skladem
Kód: 148
359 Kč
Kategorie: Trápí mě
Hmotnost: 0.035 kg
Použití: Premenopauza
Gluten alarm
Tip
Rychlotest Gluten Alarm
 
Mezi výhody rychlotestu Gluten Alarm IgA lepek patří především jednoduché a rychlé použití z pohodlí domova. Spolehlivý a přesný až na 97 % s okamžitým výsledkem už do 15 minut. Čím dříve odhalíte intoleranci na lepek, tím dříve je možné zmírnit nepříjemné symptomy s ní související.
Ukázka postupu:
Z příbalového letáku:
Celiakie je celoživotní autoimunitní choroba postihující tenké střevo, která se může vyskytnout u osob s genetickou predispozicí. Onemocnění je způsobeno intolerancí na potraviny obsahující lepek, což jsou různé proteiny nacházející se v pšenici, ječmeni a žitu. Podle odhadů postihuje 1 % lidí na celém světě. Typické příznaky zahrnují chronický průjem, bolesti břicha, nadýmání, zhubnutí, anémii, osteoporózu, chronickou únavu a pomalý růst u dětí. Po diagnóze onemocnění je v současnosti jedinou známou účinnou léčbou celoživotní přísná bezlepková dieta. V současné době jsou vysoce efektivní testy prováděné ze vzorku krve první screeningovou metodou pro detekci celiakie. Jsou založeny hlavně na detekci protilátek typu IgA proti tkáňové transglutamináze (t-TG). Test na celiakii je vysoce specifický imunologický rychlotest pro stanovení IgA protilátek proti t-TG ze vzorku krve odebrané z prstu.
Obsah balení
Krabice obsahuje materiál potřebný k provedení testu: 
1 neprodyšně uzavřený aluminiový sáček obsahující: 1 testovací kazetu, 1 plastovou pipetu a 1 sáček s vysoušedlem.
Ochranný sáček otevřete pouze v případě, že jste připraveni k bezprostřednímu použití testu. Sáček s vysoušedlem není určený k testování.
1 sterilní lanceta pro odběr krve
1 lahvička s kapátkem obsahující 1 ml pufrového roztoku
1 návod k použití
1 dezinfekční tampon s alkoholem
Jak test na celiakii funguje?
Pokud je přítomna intolerance lepku, vzniká produkce specifických protilátek IgA proti t-TG Test umožňuje detekci těchto specifických protilátek, a proto podává důkazy o nesnášenlivosti lepku. Citlivost testu je 10 U/ml.
Kdy by měl být tento test použitý?
Měl by se provádět v případě příznaků nesnášenlivosti lepku nebo v případě, že členové rodiny již tento problém mají. Toto onemocnění se skutečně vyskytuje u geneticky predisponovaných jedinců. Test by měl být proveden při pravidelné stravě (nikoli bezlepkové dietě), aby byl výsledek platný.
Jaká je přesnost testu na intoleranci lepku?
Tento test je přesný. Hodnotící studie ukazují shodu výsledků nejméně 97% s referenčními metodami. Přestože je test spolehlivý, může se ojediněle vyskytnout falešně negativní nebo falešně pozitivní výsledek.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: