Rychlotest Játra (ALT,AST)

Rychlotest Játra
 
Rychlotest játra - jednoduchý test na kontrolu fyziologického stavu jater ze vzorku krve. Vyšetřete si játra z pohodlí domova, která jsou nezbytná pro správné fungování těla. 

premenopauza

Můžeme doručit do:
6.10.2022
Skladem
Kód: 157
329 Kč
Kategorie: Trápí mě
Hmotnost: 0.035 kg
Použití: Premenopauza
Játra
Tip
Rychlotest Játra
 
Játra jsou velmi důležitým orgánem v lidském těle, zjistěte, zda jsou v pořádku. Díky tomu můžete včas odhalit onemocnění jater, které provází mnohé symptomy jako je: tmavá moč, stolice světlé barvy, ztráta chuti k jídlu, žlutavé zbarvení očního bělma nebo kůže, zvětšení břicha, celková slabost těla nebo únava.
Mezi výhody rychlotestu Játra patří především pohodlnost a rychlost. To ale neznamená, že se jim snížila spolehlivost a přesnost – 89,2 %. Výsledek testu zjistíte téměř okamžitě – už do 10 minut.
Ukázka postupu:
Z příbalového letáku:
Úloha jater je nezbytná pro zdravé fungování těla. Pomáhá absorbovat živiny, v odstraňování toxických látek z krve, při vylučování bílkovin a při skladování energie. V případě problémů souvisejících s játry mohou nastat mimo jiné následující příznaky: tmavá moč, stolice světlé barvy, ztráta chuti k jídlu, žlutavé zbarvení očního bělma nebo kůže (žloutenka), zvětšení břicha, celková slabost těla, únava. Onemocnění jater mohou mít mimořádně mnoho důvodů, jako je například hepatitida, vedlejší účinky některých léků, cirhóza jater v důsledku nadměrné konzumace alkoholu, jakož i abnormální nadváha, zejména spojené s onemocněními diabetes nebo hypertenze. Existuje mnoho testů na posouzení stavu jater, nejběžnější je transaminálny (ALT a AST) enzymový průzkum. Tyto enzymy se uvolňují z jater následkem nemoci nebo poranění. Test na zjištění stavu jater je rychlotest, který slouží k měření zvýšené hladiny ALT a AST, pro úspěšné použití kterého stačí jedna kapka krve odebraný z bříška prstu. Test se skládá z plastové kazety, Kotri obsahuje kartu s dvěma oddělenými zónami na detekci transamináz (červená barva, pokud je pozitivní) a kontrolní plochu (modrá barva).
Obsah balení:
Krabice obsahuje materiál potřebný k provedení testu:
1 neprodyšně uzavřený aluminiový sáček obsahující: 1 testovací kazetu, 1 plastovou pipetu a 1 sáček s vysoušedlem. Ochranný sáček otevřete pouze v případě, že jste připraveni k bezprostřednímu použití testu. Sáček s vysoušedlem není určený k testování.
1 sterilní lanceta pro odběr krve
1 lahvička s kapátkem obsahující 1 ml pufrového roztoku
1 návod k použití
1 dezinfekční tampon s alkoholem
Jak test na zjištění stavu jater funguje?
Následkem poranění nebo onemocnění jater se v krvi zvýší hladina transamináz (ALT anebo AST). Rychlotest na zjištění stavu jater detekuje tyto transaminázy díky specifickým imunologickým činidlům pro každou z obou transamináz, když je jejich koncentrace vyšší než 80 IU/L podle mezinárodní referenční metody I.F.C.C.* Test na zjištění stavu jater používá několik protilátek detekujících specificky transaminázy (ALT anebo AST) tím, že vygeneruje jednu nebo dvě barevné testovací čárky v případě neobvyklé koncentrace pod písmenem T na kazetě. Kontrolní čárka zachycující přebytek reagentu se objeví jako modrá čárka pod písmenem C na kazetě. *Mezinárodní federace klinické chemie.
Kdy by měl být tento test použitý?
V případě problémů souvisejících s játry se může objevit celá řada symptomů, jako například tmavá moč, stolice světlé barvy, ztráta chuti k jídlu, žlutavé zbarvení očního bělma nebo kůže, zvětšení břicha, celková slabost těla nebo únava. Doporučujeme provést test na zjištění stavu jater. Test na zjištění stavu jater lze provést kdykoliv během dne.
Jaká je přesnost testu na zjištění stavu jater?
Hodnotící zpráva provedená na testu na zjištění stavu jater ukazuje celkovou shodu 89,2 % [84,8–92,7 %]** s referenční metodou klinické chemie. Přestože je test spolehlivý, může se ojediněle vyskytnout falešně negativní nebo falešně pozitivní výsledek. **95% interval spolehlivosti

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: