Rychlotest Železo

Rychlotest Železo

- Otestujte si hladinu železa v krvi z pohodlí domova. Jedná se o samodiagnostický test na detekci nedostatku železa v krvi. 

premenopauza

standardní cena: 345 Kč –34 % 225 Kč
Dostupnost: Skladem
Můžeme doručit do:
29.9.2023
Kód: 151
Rychlotest Železo
železo
Akce
345 Kč –34 %
Garance doručení
Garance doručení
nepoškozeného zboží
Rádi Vám poradíme
Rádi Vám poradíme
naše produkty známe a poradíme Vám
Přes 3000 výdejních míst
Přes 3000 výdejních míst
po celé ČR
Jsme rychlí
Jsme rychlí
objednávku Vám doručíme do nejdříve

Detailní popis produktu

Rychlotest Železo
 
Mezi výhody rychlotestu na železo v krvi patří především jednoduché a rychlé použití ze vzorku krve. Spolehlivý a přesný až na 98 % s okamžitým výsledkem už do 10 minut. Vhodné i pro děti.
Nedostatek železa provází symptomy jako je únava, letargie, vybledlost a pocit nemoci. Imunitní systém je oslabený a je lehce možné, že vaše zdravotní problémy způsobuje nedostatek železa. Otestujte se z pohodlí vašeho domova s Rychlostestem Železo.
Ukázka postupu použití:
Z příbalového letáku:
Chudokrevnost (anémie) způsobená ztrátou železa se často vyskytuje u dětí a žen všech věkových kategorií, především ale u menstruujících žen (nejméně 20 % z nich trpí nedostatkem železa). Mezi hlavní příznaky, které se objevují postupně a velmi těžko se diagnostikují, patří bledost, pocit únavy, bolesti hlavy, bušení srdce nebo dušnost během cvičení. Je důležité zjistit, zda množství přítomného železa je pro potřeby těla dostatečné. Při nedostatku železa krev neobsahuje dostatek červených krvinek. Jsou nízké hladiny hemoglobinu, hlavního proteinu podílejícího se na transportu kyslíku do celého těla. Železo je důležitou složkou hemoglobinu. Ztráta železa, ke které může dojít během těhotenství, v období růstu, při jeho nedostatečném příjmu (špatným stravováním), nedostatečným vstřebáváním nebo ztrátou krve (menstruační cykly, neobvyklé krvácení, vředy, atd.), může mít obrovský vliv na zdraví. Test Železo je samodiagnostický rychlotest pro stanovení hladiny feritinu (protein umožňující skladování železa v buňkách) ze vzorku plné krve získané píchnutím do prstu. Použitím testu Železo je možné zjistit potenciální nedostatek železa v krvi.
Obsah balení
Balení obsahuje materiál potřebný k provedení testu:
1 ks zalepený hliníkový sáček, obsahující:
1 testovací kazetu, 1 plastovou pipetu a 1 sáček s vysoušedlem
1 ks sterilní lanceta na odběr krve
1 ks ampulka s 1 ml pufru
1 ks dezinfekční vlhčený ubrousek s alkoholem
1 ks návod na použití
Jak funguje tento test? 
Feritin je protein a primární forma železa uložená uvnitř buněk. Pozitivní výsledek znamená, že koncentrace feritinu v krvi je nižší než 20 ng/ml, to signalizuje pravděpodobný nedostatek železa.
Kdy je možné test provést? 
Doporučujeme test provádět při výskytu příznaků jako je bledost, pocit únavy, bolesti hlavy, bušení srdce nebo dušnost během cvičení, především v těhotenství nebo při silné menstruaci. Test se může provést kdykoli během dne, ale neměl by být prováděn během onemocnění, akutního zánětu, při poškození sleziny nebo jater. V těchto případech by výsledky mohly být pozitivní, i pokud chudokrevností netrpíte.
Jaká je přesnost testu? 
Tento test je velmi přesný a v praxi jej zdravotničtí pracovníci (nemocnice, laboratoře…) používají už více než 10 let. Hodnotící zprávy poukazují na celkovou shodu s referenčními metodami minimálně v 98 %. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Co mě trápí
Hmotnost: 0.035 kg
Použití: Premenopauza

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: