Rychlotest CRP (C-reaktivní protein)

Rychlotest CRP - Rychlotest, který se používá na stanovení bakteriální infekce a jiných zánětlivých onemocněních. Jedná se o samodiagnostický test na detekci C-reaktivního proteinu ze vzorku krve.

premenopauza

Objednáno
Kód: 154
269 Kč
Kategorie: Indikace
Hmotnost: 0.035 kg
Použití: Premenopauza

Mezi výhody rychlotestu na detekci C-reaktivního proteinu patří především jednoduché a rychlé použití ze vzorku krve. Spolehlivý a přesný až na 97 % s okamžitým výsledkem už do 5 minut.

Z pohodlí domova zjistíte hladinu CRP, která může identifikovat druh zánětu nebo bakteriální infekce v těle. Nezapomeňte, že čím dřív odhalíte možný zánět nebo nemoc, tím pravděpodobněji se vyhnete závažným komplikacím.

Ukázka postupu použití:

https://youtu.be/MVckmsv389U

Z příbalového letáku:

C-reaktivní protein (CRP) je nespecifický marker, většinou produkovaný játry, používaný k diagnóze bakteriálního infekčního onemocnění a zánětu. CRP je velmi citlivým a rychlým indikátorem, proto je využíván při rozhodování o antibiotické léčbě. V závislosti na koncentraci CRP se v testu objeví různé čárky umožňující semikvantitativní interpretaci výsledku. U zdravého člověka je koncentrace CRP nižší než 8 mg/l, zatímco koncentrace vyšší než 100 mg/l ukazují na závažnou infekci nebo zánětlivý proces. Střední hodnoty mezi 8 a 100 mg/l provázejí více či méně závažné virové nebo bakteriální infekce, které mohou být snadno zvládnuty vhodnou, lékařem předepsanou, léčbou.

Obsah balení

Balení obsahuje materiál potřebný k provedení testu:

  • 1 zatavený hliníkový sáček obsahující: 1 testovací kazetu, 1 sáček s vysoušedlem, 1 plastovou pipetu.
  • 1 lahvička s kapátkem obsahující 3 ml rozpouštědla.
  • 1 sterilní lanceta na odběr krve.
  • 1 ks dezinfekční vlhčený ubrousek s alkoholem.
  • 1 návod na použití.

Jak test CRP funguje? 

Pokud je ve vzorku přítomný CRP, interaguje s CRP protilátkami a také s CRP antigenem obsaženým v testu. Tak vzniknou různé čárky různé intenzity umožňující semikvantitativní změření koncentrace CRP ve vzorku krve. 

Kdy je možné test provést? 

CRP test má být použit v případě příznaků akutní infekce jako je zvýšená teplota, horečka, bolest hlavy nebo slabost. Test může být proveden kdykoli během dne.

Jaká je přesnost testu CRP? 

CRP test je přesný a v praxi jej zdravotničtí pracovníci používají už vice než 10 let (nemocnice, laboratoře…). Hodnotící zprávy poukazují na celkovou shodu s referenčními metodami minimálně v 98 %. Ačkoli je tento test spolehlivý, mohou být získány i výsledky falešně pozitivní nebo negativní.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení